AST na XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki!
01.09.2023
Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną bez przerw od 1998 roku. Niezmiernie cieszymy się, że możemy być jego częścią. W tym roku mam dla Was aż 4 propozycje!
1. „Wesele”
„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, które miało premierę w 1901 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, grano na deskach wielu teatrów w Polsce. Interpretowane na wiele sposobów zależnie od sytuacji politycznej w kraju, nigdy nie straciło na aktualności. Cytaty z „Wesela” weszły na stałe do języka polskiego i funkcjonują na zasadzie porzekadeł do dziś. Świadczy to o popularności dramatu na przestrzeni ostatnich 120 lat. Żeby tradycji stało się zadość Studenci III roku postanowili zinterpretować w roku 2023 treści zawarte w dramacie Wyspiańskiego.
Gramy 18 września o 15:30!

2. „Sen nocy letniej”
Premiera „Snu nocy letniej” W. Shakespeare’a. Zremasterowany i ubrany w nowe szaty egzamin studentek i studentów Wydziału Aktorskiego z przedmiotu „Praca nad rolą klasyczną” na roku II. Śpiew, taniec, muzyka na żywo… elfy, pogonie i środki „nasenne”… a także ciemny las, figle, szczypta miłości skąpana w zazdrości… a co najważniejsze LULIPAUKI!
Gramy 18 września o godz. 17:30!

3. „Drapando”
Co dzieje się ze światem dziecka, kiedy pojawia się w nim AZS? Ja nie wiem. Ale Katie, główna bohaterka „Drapanda”, wie aż za dobrze.
Historia z pozoru prosta – Katie dowiaduje się, że choruje na Atopowe Zapalenie Skóry. Niestety, w odróżnieniu od młodszego brata Loyda, który chorobę… wypierdział, Katie stopniowo traci wszystko co dotychczas w jej życiu wydawało się pewne: od chomików, przez ulubione jedzenie, a nawet przyjaciół.
Całe szczęście, że nasza bohaterka ma do pomocy superbohaterów! Dość… niekonwencjonalnych, ale jednak superbohaterów, którzy zrobią wszystko, żeby pokonać AZS.
Drapando to opowieść nie tylko o Atopowym Zapaleniu Skóry, ale też o wsparciu, o rodzinie i o wielkiej sile wyobraźni .Uwaga! Drapando jest owocem współpracy autora i jego córki Jany, która od kilku lat walczy z Zamszałym Staruchem.
Gramy 21 września o godz. 11:00

4. „Nikt”
„Nikt” to opowieść o chłopcu, który w tragicznych okolicznościach traci rodzinę. Jego nowymi opiekunami stają się mieszkańcy starego cmentarza. Duchy, wiedzmy i wampiry wspólnie starają się wychować żyjącego chłopca. Śledząc losy głównego bohatera, Nikta, przekonujemy się, że inność, odmienność, wcale nie muszą być złe, a wręcz przeciwnie, często mogą świadczyć o wyjątkowości. „Nikt” to nie tylko opowieść o dziecku wychowanym na cmentarzu i przeżywającym magiczne przygody. To opowieść o dojrzewaniu i odkrywaniu samego siebie, i o tym, że zmiany, chociaż czasem bolesne, są nieodłącznym elementem życia.
Gramy 21 września o godz. 12:00
Więcej informacji o Dolnośląskim festiwalu nauki: Dolnośląski Festiwal Nauki – Dolnośląski Festiwal Nauki