Pokaz Filmu „Po drugiej stronie dnia” Teatru EXIT | 3.11.2023

23.10.2023

Zapraszamy na projekcję filmu „Po drugiej stronie dnia”, która odbędzie się 3 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 na Scenie im. Tadeusza Różewicza w AST we Wrocławiu!

„Po drugiej stronie dnia” – to film zrealizowany z relacji pacjentów szpitala psychiatrycznego. Obrana konwencja nawiązuje do „Boskiej komedii” Dantego. Jest to obraz podróży przez piekło. W rolę Wergiliusza wciela się jeden z najlepszych głosów basowych na świecie, gwiazda opery Rafał Siwek. W filmie, obok zawodowych aktorów, występują niepełnosprawni aktorzy Teatru EXIT i pacjenci szpitala wcielający się w siebie z czasów kryzysu. Po filmie odbędzie się rozmowa z twórcami filmu na temat opieki psychiatrycznej, kryzysów, które mogą stać się potencjałem.

Film jest fragmentem kampanii społecznej, którą założyciele Teatru EXIT zrealizowali ze środków PFRON.

Wstęp wolny! Zapisy pod numerem telefonu: 71 358 34 06 oraz mailowo: teatr@ast.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o teatrze EXIT.

Plakat filmu "Po drugiej stronie dnia" Na góreze znajduje się tytuł filmu. Słowo "dnia" jest odwrócone. Po śrdku znajduje się słoik z patentowym zamknięcie, w którym uwięziony jest jakby zrobiony z dymu człowiek" widoczny od piersi w górę. Przyciska on dłoń do ścianki słoika.