"Eurydyka" Eweliny Ciszewskiej czyli spektakl o tajemnicy życia i śmierci | 21.10.2016

13 września 2016

Ewelina Ciszewska to wielka osobowość, która porusza nas każdorazowo swoją wrażliwością. Aktorka, mim, choreografka, tancerka, reżyserka, absolwentka historii sztuki i Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, wykładowca, organizatorka festiwali, laureatka stypendiów, matka i żona. Piękna kobieta, zmysłowa i kreatywna. Uzależniona od teatru, uzależniona od formy. Każdy jej występ zostawia w nas namacalny ślad, intymny odcisk. Kolejny raz zabierze nas w teatralną podróż, w której gestem zbuduje wirtualną przestrzeń nazanaczoną indywidualnym językiem ciała.
"Eurydyka" to performatywny spektakl z muzyką na żywo. Na scenie 3 pokolenia. Oprócz Eweliny - uwielbiana profesor Mirosława Lombardo, piękny i mądry człowiek oraz Łukasz "Siwy" Staniewski, zdolny reprezentant młodego pokolenia.
Zapraszamy na spektakl 21 października 2016 r. (piątek) o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru PWST.
Kolejne przedstawienie odbędzie się podczas 50. Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora 24 października o godz. 17:15. Wstęp jest wolny, rezerwujcie Państwo miejsca już dziś: 
http://pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/index.php .

Polecamy Państwa uwadze wywiad z Eweliną Ciszewską na portalu Kultura Online: http://kulturaonline.pl/ewelina,ciszewska,dotknac,tajemnicy,wywiad,tytul,artykul,25934.html 


EURYDYKA reż. Ewelina Ciszewska

Schodzimy do „podziemia”, miejsca z gatunku wszędzie i nigdzie; miejsca dziwnych rytuałów i rozrywek „zabijających” upływający czas..... Eurydyka czeka, choć po przejściu przez Elizjum powinna być wiecznie szczęśliwa. Tymczasem jej ciało jest obumarłe i zakonserwowane tęsknotą. Dotarcie do Eurydyki staje się dla Persefony wyzwaniem. Orfeusz ma „dopiero” nadejść...
„EURYDYKA” to projekt, w którym badam sceniczne współistnienie pantomimy i lalki. Bazą stał się mit o Orfeuszu i Eurydyce „Dusza uwieziona w ciele obumiera”. To nawiązanie do orfickiej filozofii, opowiadającej o dwoistej naturze człowieka, w której ciało jest w odwiecznym konflikcie z wzniosłą duszą. Interesuje mnie stan ducha i stan ciała głównej bohaterki.
„EURYDYKA” to projekt integrujący środowisko uczelniane. Na wspólnym gruncie wymieniają się wrażliwością i doświadczeniami trzy pokolenia. To spektakl performatywny z muzyką na żywo; w większości „nazwany” i „dookreślony”, choć są również momenty improwizowane.
- Ewelina Ciszewska
 
Obsada:
Persefona: MIROSŁAWA LOMBARDO
Eurydyka: EWELINA CISZEWSKA
Orfeusz, Asystent: ŁUKASZ „Siwy” STANIEWSKI 
scenariusz, reżyseria i kostiumy: EWELINA CISZEWSKA
tekst: KAROL MROZIŃSKI
muzyka, wykonanie na żywo: MARCIN KRZYŻANOWSKI
wokal: SUSANNA JARA
projekt i wykonanie lalki: ALEKSANDRA STAWIK
wizualizacje i reżyseria świateł: ROBERT BALIŃSKI
scenografia: ROBERT BALIŃSKI, EWELINA CISZEWSKA
konsultacja choreograficzna: ŁUKASZ OŻGA
kierownik techniczny: ANDRZEJ KOPCZA
realizacja świateł: ŁUKASZ MAŁY
realizacja dźwięku: KONRAD WILK
obsługa techniczna: JAN TWOREK, ANDRZEJ GÓRALSKI

Projekt badawczy nr DzSt/PB/WL/2015/7 sfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

--
Śli