NA OPAK i OPEN THE DOR, MAN na IX Międzynarodowym Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA w Białymstoku!!

15 czerwca 2018

Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKA NIE LALKA, odbywa się co dwa lata począwszy od 2002 roku. To płaszczyzna umożliwiającą inicjowanie dyskusji o tradycji i najnowszych trendach artystycznych w sztuce lalkarskiej, która daje niepowtarzalną sposobność nawiązania nowych znajomości w świecie teatralnym, ale też pogłębienia i zacieśnienia istniejących już kontaktów z uczelniami i teatrami profesjonalnymi.
IX edycja Festiwalu rozpoczyna się 18 czerwca i potrwa do 23 czerwca 2018 r.

Naszą uczelnię reprezentować będzie:

- "Na opak"- studentów IV roku w ramach przedmiotu "Małe formy teatralne" pod opieką dra Wojciecha Brawera - w dniu 19 czerwca o godz. 14:30 w sali Akademii Teatralnej

- "Open The Dor, Man!"
-studentów III roku w ramach przedmiotu "Gra aktorska w planie lalkowym" pod opieką dra hab. Krzysztofa Grębskiego w dniu 21 czerwca o godz. 16:00 na scenie Białostockiego Teatru Lalek

 

PROGRAM


18 CZERWCA / 18 JUNE

Poniedziałek / Monday

13:30 – ATB 214

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

TEATR STUDENTÓW / STUDENT THEATRE

GRY RODZINNE / FAMILY GAMES

18:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

TEATR STUDENTÓW / STUDENT THEATRE

NICCOŚ / NOTHING-SOMETHING

19:30 (M) – ATB TEATR

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU / ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW, PUPPET THEATRE ART DEPARTMENT IN BIALYSTOK

TU NAWET MUCHY SĄ BEZPIECZNE / EVEN FLIES ARE SAFE HERE


19 CZERWCA / 19 JUNE

Wtorek / Tuesday

10:00 – BTL SP

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU / ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW, PUPPET THEATRE ART DEPARTMENT IN BIALYSTOK

POMELO JEST ZAKOCHANY / POMELO IS IN LOVE

11:00 – ATB 214

Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / THE ACADEMY OF PERFORMING ARTS

CZERWONA / RED

11:30 – ATB 216

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

TEATR STUDENTÓW / STUDENT THEATRE

IMPRESJE / IMPRESSIONS

13:00, 16:00 (M) – BTL MS

13:00 Ceremonia otwarcia / Opening Ceremony

Lublana SŁOWENIA / Ljubljana SLOVENIA

LUTKOVNO GLEDALIŠČE LJUBLJANA

GDZIEŚ INDZIEJ / SOMEWHERE ELSE

15:00 – ATB TEATR

Wrocław POLSKA / Wroclaw POLAND

AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE, FILIA WE WROCŁAWIU / STANISŁAW WYSPIAŃSKI NATIONAL ACADEMY OF THEATRE ARTS IN CRACOW, BRANCH IN WROCLAW

NA OPAK / UPSIDE DOWN

16:00 – ATB 214

Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / THE ACADEMY OF PERFORMING ARTS

J + M

19:00 – BTL DS

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK

SŁOMKOWY KAPELUSZ / THE ITALIAN STRAW HAT


20 CZERWCA / 20 JUNE

Środa / Wednesday

10:00 – BTL SP

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU / ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW, PUPPET THEATRE ART DEPARTMENT IN BIALYSTOK

POMELO JEST ZAKOCHANY / POMELO IS IN LOVE

10:00 – ATB 306

Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / THE ACADEMY OF PERFORMING ARTS

PRZEZ LAS / THROUGH THE WOODS

11:00 (M) – BTL MS

Koszyce SŁOWACJA / Kosice SLOVAKIA

BÁBKOVÉ DIVADLO V KOŠICIACH

O RYCERZU BEZ KONIA / ABOUT A KNIGHT WITHOUT A HORSE

11:00 – ATB TEATR

Stuttgart NIEMCY / Stuttgart GERMANY

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH / STATE UNIVERSITY OF MUSIC AND PERFORMING ARTS

CZTERY MANIFESTY / FOUR MANIFESTOS

12:00 – ATB 214

Bratysława SŁOWACJA / Bratislava SLOVAKIA

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / ACADEMY OF PERFORMING ARTS

GERDA

14:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

TEATR STUDENTÓW / STUDENT THEATRE

IMPRESJE / IMPRESSIONS

16:00 – ATB 216

Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / THE ACADEMY OF PERFORMING ARTS

JAŚ I MAŁGOSIA / HANZEL AND GRETEL

17:00 – ATB TEATR

Bratysława SŁOWACJA / Bratislava SLOVAKIA

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / ACADEMY OF PERFORMING ARTS

NONSENS / NONSENSE

18:00 – BTL MS

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK

ONY

19:00 – ATB 214

Stuttgart NIEMCY / Stuttgart GERMANY

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH / STATE UNIVERSITY OF MUSIC AND PERFORMING ARTS

STUTTCASE

20:00 (M) – BTL DS

Bitola MACEDONIA / Bitola MACEDONIA

NATIONAL THEATRE OF BITOLA

WACHLARZ – TRAGICZNA MIŁOŚĆ DZIEWCZYNY / HAND FAN – A TRAGIC LOVE OF A GIRL


21 CZERWCA / 21 JUNE

Czwartek / Thursday

10:00 – BTL SP

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU / ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW, PUPPET THEATRE ART DEPARTMENT IN BIALYSTOK

POMELO JEST ZAKOCHANY / POMELO IS IN LOVE

10:00 (M), 12:00 – ATB TEATR

Budapeszt WĘGRY / Budapest HUNGARY

UNIWERSYTET TEATRU I SZTUKI FILMOWEJ / UNIVERSITY OF THEATRE AND FILM ARTS

TU JESTEŚMY / HERE WE STAND

11:00 – ATB 214

Ryga ŁOTWA / Riga LATVIA

ŁOTEWSKA AKADEMIA KULTURY / LATVIAN ACADEMY OF CULTURE

WZMACNIAJĄC WIĘZI / STRENGTHENING BONDS

13:00 – ATB 216

Kijów UKRAINA / Kyiv UKRAINE

KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. I. K. KARPENKO-KAROWA / KYIV NATIONAL I. K. KARPENKO-KARYI THEATRE, CINEMA AND TELEVISION UNIVERSITY

PRZEBIEGŁY LIS / TRICKY FOX

14:00 (M) – WPiP

Jarosław ROSJA / Yaroslavl RUSSIA

PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W JAROSŁAWIU / YAROSLAVL STATE THEATRE INSTITUTE

WARSZTATOWO / INSIDE THE WORKSHOP

16:00 – BTL DS

Wrocław POLSKA / Wroclaw POLAND

AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE, FILIA WE WROCŁAWIU / STANISŁAW WYSPIAŃSKI NATIONAL ACADEMY OF THEATRE ARTS IN CRACOW, BRANCH IN WROCLAW

OPEN THE DOR, MAN!

18:00 (M), 20:00 – BTL MS

Ateny GRECJA / Athens GREECE

HOP SIGNOR PUPPET THEATRE

ŻYRAFA / GIRAFFE

18:00 – ATB TEATR

Ryga ŁOTWA / Riga LATVIA

ŁOTEWSKA AKADEMIA KULTURY / LATVIAN ACADEMY OF CULTURE

HRABIA MONTE CHRISTO W 30 MINUT / THE COUNT OF MONTE CRISTO IN 30 MINUTES


22 CZERWCA / 22 JUNE

Piątek / Friday

10:00 – BTL SP

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK & ATB

KARMELEK / THE CARAMEL

10:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

TEATR STUDENTÓW / STUDENT THEATRE

BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI / SLAVONIC BESTIARY

11:00 – ATB TEATR

Kijów UKRAINA / Kyiv UKRAINE

KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. I. K. KARPENKO-KAROWA / KYIV NATIONAL I. K. KARPENKO-KARYI THEATRE, CINEMA AND TELEVISION UNIVERSITY

HISTORIA TOMCIA PALUCHA/ THE HISTORY OF TOM THUMB

12:00 – ATB 214

Charków UKRAINA / Kharkiv UKRAINE

CHARKOWSKI PAŃSTWOWY INSTYTUT SZTUKI IM I. P. KOTLJAROWSKIEGO / KHARKIV NATIONAL I. P. KOTLYAREVSKI UNIVERSITY OF ART

SOK Z ŻURAWIN / CRANBERRY JUICE

14:00, 18:00 (M) – BTL MS

Tel Awiw IZRAEL / Tel-Aviv ISRAEL

THE KEY THEATRE

KIEDY WSZYSTKO BYŁO ZIELONE / WHEN ALL WAS GREEN

16:00 – BTL DS

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK & KOOPERACJA FLUG

PUSZCZAŃSKIE OPOWIEŚCI / WILDERNESS TALES

18:00 – ATB TEATR

Charków UKRAINA / Kharkiv UKRAINE

CHARKOWSKI PAŃSTWOWY INSTYTUT SZTUKI IM I. P. KOTLJAROWSKIEGO / KHARKIV NATIONAL I. P. KOTLYAREVSKI UNIVERSITY OF ART

„VASYLYNA”  OPOWIEŚĆ O MATCZYNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE / “VASYLYNA” TALE OF MOTHER’S BLESSING

20:00 (M) – WPiP

Jarosław ROSJA / Yaroslavl RUSSIA

PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W JAROSŁAWIU / YAROSLAVL STATE THEATRE INSTITUTE

DLACZEGO NIE MOŻEMY LATAĆ? / WHY CAN’T WE FLY? 


23 CZERWCA / 23 JUNE

Sobota / Saturday

10:00 (M) – BTL SP

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK & ATB

KARMELEK / THE CARAMEL

11:00 – ATB TEATR

Nowosybirsk ROSJA / Novosibirsk RUSSIA

PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W NOWOSYBIRSKU / NOVOSIBIRSK STATE THEATRE INSTITUTE

LUDOWY TEATR PIETRUSZKI / FOLKSY THEATRE OF PETRUSHKA

12:15 – BTL MS

Białystok POLSKA / Bialystok POLAND

NATALIA SAKOWICZ

POBUDKA / RISE AND SHINE

13:30, 17:30 – BTL DS

13:30 – Ceremonia zamknięcia / Closing Ceremony

17:30 – Jubileusz BTL / BTL Anniversary

Auxerre FRANCJA, NORWEGIA / Auxerre FRANCE, NORWAY

PLEXUS POLAIRE

POPIOŁY / ASHES

ORAZ / ALSO

 

https://festival2018.atb.edu.pl/program/