Jacek Radomski

Aktor Wrocławskiego Teatru Lalek w latach 1977-2016. W 1978 ukończył Wyższą Szkołę Teatralną im.L.Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim.

Wystąpił w ponad 50 spektaklach dla dzieci , młodzieży i dorosłych nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą. Najbardziej cenione role stworzył w następujących spektaklach: Królowa śniegu, Kopciuszek, 101 dalmatyńczyków, Pinokio, Iliada, Mały książę, Opera za trzy grosze, Proces, Faust, Ryszard lll, Śmieszny staruszek.

Spektakle te uczestniczyły w wielu festiwalach teatralnych zdobywając nagrody i wyróżnienia oraz entuzjastyczne recenzje krytyków . Przedstawienia prezentowane były między innymi w: Polsce, Japonii, Szwajcarii, Kanadzie, Belgii, Niemczech, Włoszech, Chorwacji, Rosji, Austrii, Francji, Chile. Jest laureatem nagród teatralnych i państwowych. Sprawował funkcje dziekana Wydziału Lalkarskiego w latach 1993/1999.

i prorektora w latach 1999/2005 oraz kierownika Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży do 2021 roku. W 2002 otrzymał tytuł profesora sztuk teatralnych a w roku 2006 stanowisko profesora zwyczajnego. Na Wydziale Lalkarskim prowadzi przedmiot „Gra aktorska marionetką” na lll roku studiów.

Fot. Grzegorz Gołębiewski