Piotr Łukaszczyk

Aktor i reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Na Wydziale Aktorskim wykłada Improwizacje aktorskie oraz jest asystentem prof. dr hab. Elżbiety Czaplińskiej Mrozek na drugim roku – przedmiot Praca nad rolą współczesną.
Jednocześnie pełni funkcję Prodziekana  Wydziału Aktorskiego.

Zadebiutował w spektaklu „Made In China” w reżyserii Redbada Klijnstry, zrealizowanym z Warszawską Grupą Teatralną, której jest członkiem i jednym z założycieli.
Spektakl został dołączony do repertuaru Teatru Rozmaitości w Warszawie, w którym to w 2004 r. zagrał Romea w spektaklu „Benvolio i Rozalina”.

W latach 2003-2012 aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego.
Współpracował przez te lata m.in. z następującymi reżyserami: Krystyna Meissner, Agata Duda- Gracz, Jan Klata, Michał Zadara, Natalia Korczakowska, Yael Ronen, Wojciech Klemm, Cezary Iber, Tanja Miletić Oručević, Krzysztof Skonieczny. Zagrał w wielu spektaklach, m.in.: „Gry”, „Historia przypadku”, „Akropolis. Rekonstrukcja”, „Powrót do domu”, „Pułapka”, „Kartoteka”, „Białe Małżeństwo”.
Na 31. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w nurcie Off zrealizował wyróżniony przez jury projekt pt. „Poszukiwacze Zaginionego Elementu”.
W 2016 roku razem z Tomaszem Cymermanem stworzył koncepcję i wyreżyserował internetowy serial „Stolik”.
W ramach współpracy z Teatrem dla Początkujących zrealizował dwa spektakle: „Zimowa opowieść” Hanocha Levina oraz „Poczekalnia 6.2.0” Marty Guśniowskiej.
We Wrocławskim Teatrze Współczesnym wyreżyserował: Jutro przypłynie królowa” na podstawie reportażu Macieja Wasielewskiego oraz Truskawki Mariusza Sieniewicza – teatr krótkometrażowy w 6 odcinkach.