Zbigniew Karbowski

Absolwent Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z ukończoną specjalizacją: Organizacja Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży. Przez wiele lat nauczał w Policealnym Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu: reżyseria i kompozycja tańca, taniec współczesny, taniec towarzyski, mody taneczne, wychowanie fizyczne. Przez rok prowadził zajęcia taneczne w Policealnej Szkole Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu.

Współzałożyciel Zespołu Tanecznego 3Dance działającego we Wrocławiu oraz w Siechnicach. Pedagog, instruktor tańca sportowego, odnowy biologicznej i aerobiku. Posiadacz klasy mistrzowskiej krajowej w tańcu towarzyskim w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Finalista Mistrzostw Polski IDO – duet i mini formacja hip-hop. Szkoleniowiec mistrzów Polski i europy w federacji IDO (International Dance Organization) oraz mistrzów europy w federacji WDU (World Dance Union) i świata w federacji IFMD (International Federation of Modern Dance). Sędzia ZNTS (Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego) oraz WADF (World Artistic Dance Federation).

Tancerz spektaklu „Imponderabilia” w reżyserii Leszka Bzdyla i Jacka Gębury odgrywanego we Wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Finalista pierwszej edycji programu „You Can Dance – po prostu tańcz” (TVN). Tancerz-aktor i choreograf serialu „Tancerze” (TVP2). Brał udział w wielu teledyskach: m.in.: Grupa Operacyjna „Prezes”, Feel „No Kochaj Mnie”, Natalia Lesz „Coś za Coś”, a także w reklamach o tematyce tanecznej jak np. Wedel „Owocowe Duety” oraz w transmitowanych na żywo Sylwestrach (Polsat – Warszawa, TVP – Wrocław) i Festiwalach TOPtrendy w Operze Leśnej w Sopocie.

Zasięgał wiedzy warsztatując się między innymi u: Wade’a Robsona, Filipa Cieszyka, Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, Arkadiusza Pavlovića, Nikity Wasilewicza, Anety Bury i wielu innych.

Fot.nr 1 Grzegorz Gołębiewski