PWST we Wrocławiu na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2017

31 sierpnia 2017

25 września zapraszamy na jubileuszową, dwudziestą już edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, czyli imprezy popularnonaukowej organizowanej co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Jak zaznaczają organizatorzy, głównym cel to pokazanie nauki od ludzkiej strony – aby nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała.

PWST Filia we Wrocławiu ponownie ma przyjemność dołączyć do grona uczelni biorących udział w imprezie. 25 września zapraszamy na cztery wydarzenia; przygotowaliśmy działania, które zadowolą widzów w wieku od 6 do 106 lat. Poniżej pełen program atrakcji od PWST, a na stronie www.festiwal.wroc.pl można znaleźć więcej informacji o samym Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

 

Pan Lampa – bajka Maliny Prześlugi (godz. 10:15 i 11:30)

Przedstawienie dla dzieci Pan Lampazostało przygotowane przez dr hab. Agatę Kucińską wraz ze studentami I roku Wydziału Lalkarskiego. Bajka jest opowieścią o przygodach tytułowego bohatera i innych fantastycznych postaci. Dodatkowa atrakcja to muzyka wykonywana na żywo przez aktorów.

Czas trwania: 45 minut

***

Dracula, Król Małp i inni – czyli nowatorska metoda wydobywania głosu (godz. 10:00 i 16:00)

Dr hab. Izabela Jeżowska podczas warsztatu przedstawi wałsną, nowatorską metodę wyzwalania głosu. Zaprezentowane zestawy ćwiczeń będą przydatne nie tylko w wykonywaniu profesji aktora, ale również mogą być pomocne dla osób, które chcą lepiej operować swoim głosem.

Czas trwania: 50 minut

***

Pokaz tańca – inspiracje muzyką do filmu niemego Artysta” (11:00 i 17:00)

Pokaz przygotowany przez mgra Łukasza Ozgę, tancerza solistę Opery Wrocławskiej i pedagoga Wdziału Aktorskiego PWST. Inspiracją dla projektu jest stworzona przez Ludvica Bourse'ego muzyka do filmu niemego „Artysta”. Studenci II roky Wydziału Aktorskiego przedstawią historię spotkania na balu dwóch grup społecznych: artystokracji i służby.

Czas trwania: 50 minut

***

Sceny współczesne: „Central Park West” Woody'ego Allena (12:00 i 18:00)

Spektakl, przygotowany przez dr hab. Elżbietę Czaplińską-Mrozek, z udziałem studentów III roku Wydziału Aktorskiego, to spotkanie dwóch zaprzyjaźnionych par małżeńskich w obliczu niespodziewanych zdarzeń. Fundamentalne pytania o miłość, lojalność i zdradę podane w lekkiej, allenowskiej formie. Najbardziej neurotyczna komedia mistrza gatunku.

Czas trwania: 55 minut

***

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: www.pwst.wroclaw.pl/rezerwacje.