Spotkanie z artystą plastykiem Tomaszem Brodą pt. "Scenka plastyczna COOL" | 15.12.2016

14 grudnia 2016

Na jeden dzień w samo południe zamienimy salę teatralną w galerię - zawiśnie w niej kilkanaście prac Tomasza Brody. W trakcie spotkania Artysta poprowadzi wykład dla pracowników i studentów PWST oraz zaprezentuje na żywym organizmie, jak łatwo można przeistoczyć się w kilka chwil w inną postać.

Tomek Broda potrafi zrobić wszystko. Każdy, kto jest sławny, wyszedł spod jego rąk. Stworzył już nie tylko setki ludzi, ale też zwierzęta i budynki, a nawet tramwaj. Czyni to za pomocą plasteliny, ping-pongów, kabli, zakrętek, butelek, klamerek, domowych sprzętów. Jednak jego ulubionym tworzywem wydają się… rajtuzy. Z nich wyczarować łatwo Marylin Monroe, van Gogha, Fridę. 

Podczas spotkania będzie można delektować się pracami stworzonymi na potrzeby wystawy "Od Rubęsa do Pikasa", na której wykonał prace inspirowane portretami najwybitniejszych postaci artystycznego świata. Jak zwykle u Brody, wielkie ikony kultury odtworzone są za pomocą wszelkich przedmiotów dostępnych w kuchniach, w szafach ubraniowych, schowkach na buty, w łazienkowych szafkach oraz w składzikach tymczasowo niepotrzebnych rzeczy. Ten budulec, którym posługuje się twórca, może w rzeczy samej budzić niepokój – akt twórczy musi z jednej strony prowadzić do destrukcji domowych zasobów, z drugiej – zmuszać całą rodzinę artysty do magazynowania latami naprawdę wszystkiego, co wyszło już z użycia.


Zapraszamy Pedagogów, Pracowników i Studentów PWST na spotkanie pt. „Scenka plastyczna COOL” z Tomaszem Brodą - artystą plastykiem, karykaturzystą, twórcą masek i lalek z przedmiotów codziennego użytku, pedagogiem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w dniu 15 grudnia 2016 roku o godzinie 12:00 w Czarnej Sali PWST (parter) przy ulicy Braniborskiej 59 we Wrocławiu.