Zasady rekrutacji
Warunki i tryb rekrutacji na Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży
w roku akademikcim 2018/2019
O przyjęcie na Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży mogą ubiegać się osoby, które:
- ukończyły studia co najmniej pierwszego stopnia,
- prowadzą lub planują prowadzić teatr dziecięcy, młodzieżowy, amatorski teatr ludzi dorosłych bądź inną formę aktywności teatralnej,
- złożą komplet dokumentów.
Dokumenty wymagane w postępowaniu rekrutacyjnym:
- kwestionariusz osobowy kwestionariusz kandydata 2018-2019
- oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów (absolwenci studiów z roku 2018, którzy w momencie trwania rekrutacji nie odebrali jeszcze dyplomu ukończenia studiów mogą przedstawić zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych wydane przez Uczelnię oraz oświadczenie o doręczeniu oryginału lub odpisu dyplomu w podanym terminie)
- kserokopia dowodu osobistego,
- 2 aktualne fotografie (format zdjęcia zgodny z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, 35 mm x 45 mm),
- zaświadczenia, referencje, opinie itd. poświadczające pracę teatralną,
- dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Dokumenty wymagane w postępowaniu rekrutacyjnym można składać:
- osobiście - od poniedziałku do czwartku w godz. 11.30-14.30 w Dziekanacie AST Filia we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej 59, (pok. 135, I piętro)
- drogą pocztową - przesyłając dokumenty na adres: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, ul. Braniborska 59, 53-680 Wrocław, z dopiskiem Rekrutacja – Studia podyplomowe. Decyduje data stempla pocztowego.
W przypadku wysyłania dokuemntów pocztą konieczne jest przesłanie kopii dokumentu tożsamości i dyplomu ukończenia studiów wyższych uwierzytelnionych notarialnie.
Przyjęcie na studia odbywa się bez postępowania kwalifikacyjnego. Przyjęcie na studia następuje po spełnieniu wymagań przez kandydata i złożeniu kompletu dokumentów. W przypadku zbyt dużej liczby kandydatów decyduje kolejność zgłoszeń. Po rekrutacji zakończonej wynikiem pozytywnym warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest zawarcie umowy o warunkach odpłatności za studia podyplomowe.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji, w tym terminy rozmowy kwalifikacyjnej podaje do publicznej wiadomości kierownik studiów podyplomowych.
Warunkiem uruchomienia kolejnej edycji studiów podyplomowych w roku akademickim 2018/2019 jest zebranie minimalnej liczby uczestników - 18 osób.
Informacja o uruchomieniu lub nieuruchomieniu danej edycji studiów podyplomowych zostanie opublikowana na stronie internetowej uczelni po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego.
Studia trwają 4 semestry. Zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym (sobota, niedziela).
Kierownik studiów: prof.dr hab. Jacek Radomski
Więcej informacji pod numerem telefonu: 71/358-34-13
Więcej wiadomosci w zakładce Informacje dla kandydatów