ZAWSZE TYLKO NOC - spektakl Mateusza Barty na Festiwalu MASKARADA w Rzeszowie.

10 maja 2017

15 maja (poniedziałek) o godz. 9:00 Mateusz Barta - student IV roku Wydziału Lalkarskiego - zaprezentuje swój spektakl „ZAWSZE TYLKO NOC” w ramach Festiwalu Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie.

 


 

„ZAWSZE TYLKO NOC”

na podstawie prozy Mariana Pankowskiego „Była Żydówka, nie ma Żydówki”

narracja muzyczna: Szczepan Dembiński

opieka pedagogiczna: Anna Twardowska

wykonanie: Mateusz Barta


Opowieść o Krainie Wszędzie, w której przed światem trzeba uciekać albo milczeć. Przeplatająca się słowno-muzyczna narracja, wprowadza widzów w niejasności i meandry świata Fajgi – jedynej uratowanej Żydówki z majowego transportu na śmierć. Scena staje się miejscem, w którym teraźniejszość nazywa przeszłość. „Było” zmaga się z tym, co „teraz”. To zabawa w chowanego, w której się nie wygrywa.  Raz, dwa, trzy  – Fajga zaklepana!

 

Twórca spektaklu – Mateusz Barta – student IV roku Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie Filii we Wrocławiu, aktor Teatru Lalek Banialuka – zbudował świat „teraz” i „było” bohaterki na podstawie prozy Mariana Pankowskiego „Była Żydówka, nie ma Żydówki”.

Narrację muzyczną spektaklu autorskimi utworami prowadzi Szczepan Dembiński – założyciel zespołu muzyki dawnej „Oak Brothers”, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

czas trwania: 30 min

 


Informacje o festiwalu: 

 

http://www.teatrmaska.pl/festiwale/maskarada/