25.01 CZYTANIE PERFORMATYWNE TEKSTU „GOTKI” ARTURA PAŁYGI W REŻYSERII MARTY BRATUŚ
19.01.2024
Artur Pałyga „Gotki” – czytanie performatywne
reżyseria: Marta Bratuś (reżyseria WL AST)
muzyka: Tomasz Wyłomański
obsada:
Sofia Grzywacz (WA AST)
Olga Matuszek (WA AST)
Magdalena Sawicka (WA AST)Lutka wzywa swoje dwie siostry, Majkę i Kryśkę, które na wieść o śmierci matki zjeżdżają się do rodzinnej wsi. Stanisława umrze w nocy, a będzie to noc szczególna, bo kobiety dawno się nie widziały i czuwając przy matce wspominają swoje życie od dzieciństwa aż do ich wspólnej dojrzałości. Pałyga rozpisał na trzy głosy bliskich sobie, choć zupełnie różnych kobiet prywatną historię polskiej wsi powojennej.Marta Bratuś, reżyserka czytania, tak mówi o swojej fascynacji dramatem:”Tekst Pałygi jest dla mnie o próbie akceptacji wiejskiej tożsamości, ale także o wypieraniu i zapominaniu o niej. Trzy siostry reprezentują zróżnicowane losy potomkiń polskich chłopek. Dramat przyciągnął mnie również językiem i przeplataniem się symbolicznych, psychologicznych i historycznych tematów”
Tekst Artura Pałygi „Gotki” powstał w ramach III edycji projektu „Dramatopisanie” Instytutu Teatralnego.
Na sceniczną prezentację sztuki w formie czytania performatywnego zapraszamy już 25.01 o godz. 20.00.
Bulvary, ul. Księcia Witolda 11, Wrocław
WIĘCEJ INFORMACJI

