7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci | 6-12.06.2024

06.06.2024

Już dziś rozpoczyna się 7. Przegląd Teatru Dla dzieci. To wielkie święto wrocławskiego teatru, nie tylko dla najmłodszych!

Studentki i Studenci AST zaprezentują aż trzy spektakle!

„Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha”

„Co dzieje się ze światem dziecka, kiedy pojawia się w nim AZS?” Ja nie wiem. Ale Katie, główna bohaterka „Drapanda”, wie aż za dobrze.

To historia z pozoru prosta. Katie dowiaduje się, że choruje na Atopowe Zapalenie Skóry. Niestety, w odróżnieniu od młodszego brata Loyda, który chorobę… wypierdział, Katie stopniowo traci wszystko co dotychczas w jej życiu wydawało się pewne: od chomików, przez ulubione jedzenie, a nawet przyjaciół.
Całe szczęście, że nasza bohaterka ma do pomocy superbohaterów! Dość… niekonwencjonalnych, ale jednak superbohaterów, którzy zrobią wszystko, żeby pokonać AZS.
Drapando to opowieść nie tylko o Atopowym Zapaleniu Skóry, ale też o wsparciu, o rodzinie i o wielkiej sile wyobraźni.Uwaga: Drapando jest owocem współpracy autora i jego córki Jany, która od kilku lat walczy z Zamszałym Staruchem.”

Gramy 8.06 o 15:00 na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek

Pierwsze razy”

„Pierwsze razy” to opowieść o dojrzewaniu w latach 90’, o decydujących momentach, które jak soczewki skupiają w sobie losy bohaterów.

Grupa licealistów przeżywa pierwsze miłości, pierwsze rozstania, pierwsze wtajemniczenia. Żyją chwilą, nie interesują się wielką historią, która niepostrzeżenie wpływa na ich poglądy, pozycję społeczną i przyszłość. Są pokoleniem uprzywilejowanym, dziećmi rodziców, którzy spędzili życie w szarym PRL-u i przyszłymi rodzicami dzieci, które żyją w cieniu nadchodzącej katastrofy klimatycznej. Młodość spędzają wierząc, że „od teraz już wszystko będzie dobrze”… albo tylko udając, że w to wierzą. Bo przecież są też generacją, która niesie na barkach wszystkie problemy współczesności: depresje, uzależnienia, rozczarowanie z jednej strony porządkiem konserwatywnym, z drugiej narracją liberalną. Sztuka znalazła się w finale 17. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Gramy 10.06 o 19:00 w AST!

Trojanki

„Troja upadła. W niewoli Greków pozostały tylko kobiety. Opłakujące poległych obrońców miasta, mierzą się z pierwszym dniem po wojnie złorzecząc oprawcom, bogom i losowi. Ale wojna trwa, wojna jest wieczna. Nie ma w niej zwycięzców, nikogo nie czyni szczęśliwym. Głos oddany trojańskim kobietom jest jedynym aktem sprawiedliwości jaki możemy uczynić. Na gruzach zburzonego teatru słyszymy lament, który niechby był tylko teatrem.”

Gramy 11.06 o 19:00 w AST

Więcej o festiwalu, repertuar i bilety