8 nagród dla studentów AST we Wrocławiu na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi

16.05.2019

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi nasi studenci zdobyli aż 8 nagród!

Żanecie Homie przyznano za role w spektaklach Siksy oraz Jutro zawsze będzie jutro: nagrodę aktorską w wysokości 3.000 zł, Nagrodę ZASP-u oraz Nagrodę Gazety Festiwalowej TUPOT – Złotą Żyletę.

Jakubowi Głukowskiemu przyznano za role w spektaklach Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi oraz Jutro zawsze będzie jutro przyznano nagrodę w wysokości 2.000 zł za wrażenia audialne ufundowaną przez Grupę Toya oraz Nagrodę publiczności 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w wysokości 2.000 zł dla Najbardziej Elektryzującego Aktora.

Tomaszowi Mechowickiemu przyznano za role w spektaklach Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi oraz Jutro zawsze będzie jutro wyróżnienie w wysokości 1.000 zł.

Karolinie Rzepie przyznano za role w spektaklach Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi oraz Jutro zawsze będzie jutro wyróżnienie w wysokości 1.000 zł.

Kindze Zygmunt przyznano za rolę w spektaklu Siksy wyróżnienie w wysokości 1.000 zł.

Grand Prix w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypadło zespołowi spektaklu Co gryzie Gilberta Grape’a z AST w Krakowie w składzie: Marianna Linde,  Iga Rudnicka, Małgorzata Walenda, Przemysław Kowalski, Dariusz Pieróg, Jakub Sielski.

Wszystkim wyróżnionym w Festiwalu serdecznie gratulujemy!