„Calineczka” na XXII Festiwalu Spotkania w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu | 6.10.2015

30.09.2015

Studenci PWST postanowili pochylić się nad klasyczną opowieścią o miniaturowej, kwiatowej dziewczynie. Doskonale znaną kolejnym pokoleniom historię Calineczki zaprezentowali na swój sposób, dostosowując jej formę do wymagań współczesnych młodych widzów. Calineczkę poza konkursem bedzie można zobaczyć 6 października (wtorek) o godzinie 13:00 na Małej Scenie Teatru Baj Pomorski w ramach XXII Festiwalu Spotkania, który od 2 do 10 października br. odbywa się w Toruniu.


Calineczka
na podst. scenariusza Elżbiety Bussold wg Hansa Ch. Andersena

Autor / Written by: Laura Sonik
Reżyseria / Directed by: Laura Sonik
Scenografia / Set desing: Aleksandra Tomczyk, Laura Sonik
Kompozytor / Composer: Miłosz Markiewicz
Oświetlenie / Light: Łukasz Staniewski 

Obsada / Cast: Kasia Borek, Paweł Kuźma


Spektakl dla dzieci od 6 lat / Ages: 6+
Czas trwania / Duration: 1 h
Premiera / First official opening: 18.06.2015


Dramatyczne perypetie bohaterki  zostały w przedstawieniu okraszone sporą dawką przewrotnego humoru. Mocną stroną Calineczki PWST jest jej warstwa muzyczna – widowisko staje się bardziej dynamiczne dzięki piosenkom wykonywanym przez aktorów.


Pawel Kuźma – student V roku Wydziału Lalkarskiego (PWST Wrocław). Czlonek trupy artystycznej MaKavaKava oraz zespołu aktorskiego Teatru Lalki i Aktora. Szczęśliwie zakochany w Kamili Bestry, którą poznał na studiach aktorskich we Wrocławiu. Pozytywny, nieprzewidywalny wulkan energii.

Katarzyna Borek – absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach na specjalności Małe Formy Rzeźbiarskie. Aktualnie studentka IV roku PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Od stycznia zaczyna próby do dyplomu w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Fascynuje ją teatr lalek – szczególnie od strony scenograficznej (sama konstruuje lalki). W wolnym czasie ogląda filmy animowane i gotuje.