„Calineczka” w reżyserii Laury Sonik nagrodzona na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie

23.11.2015

Z radością informujemy, że spektakl w reżyserii Laury Sonik pt. „Calineczka” według Hansa Christiana Andersena na podstawie scenariusza Elżbiety Bussold został nagrodzony na 5. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. 

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznało Laurze Sonik, naszej studentce IV roku kierunku Reżyseria Teatru Lalek na Wydziale Lalkarskim, nagrodę w wysokości 5 tysiecy złotych.

Gratulujemy Pani Laurze, aktorom – Kasi Borek i Łukaszowi Staniewskiemu, kompozytorowi Miłoszowi Markiewiczowi (AMuz.), scenografce Aleksandrze Tomczyk (ASP) oraz Filipowi Niżyńskiemu, realizatorowi oświetlenia oraz wszystkim nagrodzonym podczas Forum. 

Organizatorom dziękujemy za tegoroczne zaproszenie do Krakowa oraz wspaniały klimat panujący podczas festiwalu. Do zobaczenia za rok! 

Werdykt Jury 5. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie z dnia 22 listopada 2015:

Jury 5. Forum Młodej Reżyserii w składzie: Anna Augustynowicz, Grzegorz Jarzyna, Paweł Wodziński, Joanna Szewczyk (sekretarz) po obejrzeniu 11 zakwalifikowanych do konkursu prac reżyserskich postanowiło przyznać

nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15.000 zł   

JĘDRZEJOWI PIASKOWSKIEMU, studentowi Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, za reżyserię przedstawienia pt. VERSUS w Teatrze Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

Jury wyróżniło kierunek poszukiwań twórczych:

Patrycji Kowańskiej, studentki PWST im. L. Solskiego w Krakowie – za pracę reżyserską Mewa. 5 sekund z Czechowa,

Michała Salwińskiego, studenta PWST im. L. Solskiego w Krakowie  – za pracę reżyserską Minimum, zrealizowaną w Teatrze Powszechnym  im. Z. Hübnera w Warszawie,

Agaty Dyczko, studentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza  za reżyserię przedstawienia Mały ma dziewczynę, zrealizowaną w Studiu Teatralnym „Koło” i Teatrze Ochoty w Warszawie.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznało 2 nagrody po 5.000 zł każda:

Tomaszowi Cyzowi, studentowi Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, za pracę reżyserską Trzy siostry,

Laurze Sonik, studentce PWST im. L. solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, za spektakl Calineczka

W tym roku została powołana przez TR Warszawa nagroda dyrektora artystycznego TR Warszawa – DEBIUT w TR. Grzegorz Jarzyna przyznał tę nagrodę Jędrzejowi Piaskowskiemu, który otrzymał propozycję wyreżyserowania spektaklu w TR Warszawa w sezonie artystycznym 2016/2017.

Dyrektor Grzegorz Jarzyna zapowiedział, że nagroda będzie przyznawana podczas kolejnych edycji Forum.

TR Warszawa od początku dyrekcji Grzegorza Jarzyny wspiera rozwój nowych talentów teatralnych, zarówno poprzez programy takie jak Teren TR, jak i rezydencje artystyczne, czy spektakle repertuarowe, do realizacji których zapraszani są debiutujący twórcy.