„Dzień dobry, wszyscy umrzemy” – czytanie performatywne | 20.01.2024
04.01.2024
Czytanie performatywne dramatu „Dzień dobry, wszyscy umrzemy” Agnieszki Wolny-Hamkało realizowane w Teatrze Dialogu w ramach współpracy teatru z AST. Sztuka o poszukiwaniu tożsamości i o tym jak bardzo nie potrafimy się ze sobą komunikować. Autorka wspomina, że inspirowała się m.in. cyberpunkiem, grami komputerowymi, klimatami z filmów futurystycznych. Jej sztuka to futurystyczna baśń, a jednocześnie trochę komiks z elementami satyry społecznej. A wszystko zaczyna się, jak w realistycznym irlandzkim dramacie, w którym trochę dziwni, samotni i nieszczęśliwi ludzie spotykają się jak zawsze w tym samym barze o nazwie „Szklana Pogoda”. Dopiero później dowiadujemy się, że jest 2040 rok, a bohaterami tej dziwnej opowieści są ludzie żyjący poza istniejącym systemem. Niektórzy nie chcą być jego częścią, inni po prostu nie umieją w nim żyć. Każdy z nich ma do opowiedzenia swoją historię, a razem uczestniczyć mają w zapowiedzianym, a może tylko przeczuwanym – końcu świata. Reżyseria: Michał Jagodziński (Reżyseria Wrocław – AST).
Czytają:
Filip Kubala (AST)
Julia Ślęzak (AST)
Karol Puścizna (AST)
Maciej Ćwieluch (AST)
Marcin Weron (Teatr Dialogu)
Oliwia Kawa (AST)
Paulina Szatkowska (Teatr Dialogu, Studium Musicalowe Capitolu)
Zofia Dębska (Teatr Dialogu)
Opieka pedagogiczna AST – mgr Karolina Maciejaszek
Gramy: 20.01 o godzinie 17:00 na Scenie Dawnej Pralni w Teatrze Dialogu | wstęp wolny
