Jubileusz 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu | 1.10.2015

22.09.2015

1 października to w kalendarzu akademickim dzień szczególny. Od kilku lat wrocławskie uczelnie starają się rozpoczęcie roku świętować razem. W tym roku powodów do świętowania jest co najmniej 70, bo to rok obchodów 70-lecia nauki polskiej we Wrocławiu. Cały akademicki Wrocław zapraszamy do wspólnej zabawy. Z okazji uroczystości 1 października będzie dniem rektorskim w PWST.
Obejrzyj film promujący wydarzenie: http://bit.ly/mam70lat

PROGRAM
13.00-15.30 Wrocławska Gra Akademicka – Pierwsze Starcie
16.00 Przemówienia Prezydenta Wrocławia i Przewodniczącego KRUWiO
Gaudeamus igitur
Występy chórów
16.30 Otwarcie wystawy z okazji Jubileuszu 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu
16.45 Taneczny rekord http://bit.ly/mam70lat-choreografia
17.00 Koncert zespołu GoMusic
18.00 Koncert Kamila Bednarka

Pełny program obchodów:
13.00-15.30 Wrocławska Gra Akademicka – Pierwsze starcie. Każda z 11 uczelni przygotuje swoje stanowisko i zadania dla uczestników gry miejskiej. Drużyny tworzyć będą przedstawiciele różnych uczelni. Poznają się w dniu rywalizacji, wtedy też dowiedzą się, z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć. Ich sukces zależał będzie od umiejętności współpracy, szybkości podejmowania decyzji, a czasami też poczucia humoru. Najlepsi zostaną nagrodzeni.

16.00 Przemówienia Prezydenta Wrocławia i Przewodniczącego KRUWiO Gaudeamus igitur Występy chórów – To będzie nasz moment na antenie TVP2. Dobre słowa na początek roku akademickiego przekażą Przewodniczący Kolegium Rektorów Wrocławia i Opola Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Ziętek i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Potem wrocławski rynek wypełni Gaudeamus Igitur w wykonaniu połączonych chórów. Chórzyści pokażą się też w bardziej rozrywkowym repertuarze.

16.30 Otwarcie wystawy z okazji Jubileuszu 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu – Przy ulicy Świdnickiej staną 22 plansze prezentujące wrocławskie uczelnie wczoraj i dziś. Będzie to niezwykła podróż w przeszłość, przypominająca najważniejszych ludzi i najważniejsze momenty akademickiego Wrocławia na przestrzeni ostatnich 70 lat. Będzie to też okazja, by zobaczyć czym żyją nasze uczelnie w roku 2015 – nowoczesne budynki, osiągnięcia studentów, ważne momenty z ostatnich lat – to wszystko czekać będzie na wrocławian do

16.45 Taneczny rekord – Pierwszy studencki czwartek. O 17:00 zamienimy wrocławski Rynek w największy w Polsce parkiet taneczny.
Instruktorzy tańca – Robert, Dorota i Krzysiek – nauczą cię choreografii, a Bruno Mars podgrzeje atmosferę jednym ze swoich największych hitów.Zatańcz ze studentami wszystkich wrocławskich uczelni! Szlifować kroki możesz już teraz – obejrzyj filmik instruktażowy http://bit.ly/mam70lat-choreografia i śledź nas na Facebooku.
Rozpocznijmy ten rok tanecznym krokiem.


ZAREJESTRUJ SIĘ: http://tanecznyrekord.evenea.pl/

17.00 GoMusic to innowacyjny projekt muzyczny, którego ideą jest łączenie hitów z różnych, energicznych gatunków muzycznych, pobudzających publikę do tańca. Pierwotnie, założona w 2011 roku przez Waldka Jarosika wrocławska grupa, skupiała się na luźnych spotkaniach wielu muzyków-amatorów, którzy w ramach relaksu chcieli zwyczajnie pomuzykować. Owocem tych spotkań stały się jedyne w swoim rodzaju, jedne z największych w Polsce, wielogatunkowe Jam Session, na których wielu młodych muzyków spełniło swoje marzenia, występując pierwszy raz na prawdziwej scenie.Ewolucja projektu wymusiła jednak zmianę formuły na jeden, ustalony skład zespołu. Jest to formacja złożona z muzyków, którzy zawodowo zajmują się zupełnie innymi sprawami, ale na scenie udowadniają, że najważniejsza jest atmosfera i energia jaką niosą dźwięki!

Więcej informacji:
http://facebook.com/gomusicpl
http://gomusic.pl/

18.00 Koncert Kamila Bednarka – nie rozbuja Cię taneczny rekord? Kamil Bednarek na pewno da radę. Punktualnie o 18.00 na scenie pojawi się jedno z najgorętszych nazwisk polskiej sceny muzycznej. Darmowy koncert Kamila Bednarka będzie ukoronowaniem świętowania rozpoczęcia roku akademickiego. Mamy nadzieję, że Chwile jak te napełnią Was pozytywną energią na kolejne 70 lat.

#mam70lat

Organizatorami wydarzenia są:
Politechnika Wrocławska www.facebook.com/politechnika
Uniwersytet Wrocławski www.facebook.com/uniwroc
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu www.facebook.com/upwroclaw
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu www.facebook.com/UniwersytetMedycznyImPiastowSlaskichWeWroclawiu
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu www.facebook.com/UEWroclaw
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu www.facebook.com/aspwroc
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki www.facebook.com/WSOWL
PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu www.facebook.com/PWSTWroclaw
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu www.facebook.com/AMKLwroc
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu: https://www.facebook.com/PWT.Wroclaw
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu