KRUWiO w AST!

24.04.2026

We wtorek, 21 kwietnia 2026 roku, mieliśmy zaszczyt gościć w siedzibie wrocławskiej Filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie rektorów jedenastu wrocławskich uczelni wyższych oraz Politechniki Opolskiej. Gości powitała Prorektorka AST ds. Filii we Wrocławiu, dr hab. Ewelina Ciszewska.W Sali Studio odbyło się posiedzenie Kolegium Rektorów, w którym uczestniczyli również Dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Sekretarz Rady ds. Szkolnictwa Wyższego przy Prezydencie Wrocławia oraz Wiceprezes oddziału Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.

Spotkanie miało miejsce bezpośrednio na scenie – w niezwykłej przestrzeni, wśród scenografii do spektaklu dyplomowego studentów Wydziału Aktorskiego: „Przestańcie udawać, że jest wam dobrze, skoro wasza dusza zalewa się łzami” w reżyserii Aleksandry Popławskiej .Następnie nasi goście mieli okazję obejrzeć spektakl studentów Wydziału Lalkarskiego pt. „Balladyna. Nic gorszego się nie stanie” w reżyserii Pameli Leończyk.

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola jest zgromadzeniem rektorów publicznych uczelni akademickich, którego misją jest przede wszystkim integracja środowiska akademickiego, a także wspieranie rozwoju społecznego i gospodarczego poprzez przybliżanie mieszkańcom regionu oraz przedsiębiorcom środowiska akademickiego i powstającej w nim wiedzy.Po raz pierwszy od 15 lat wrocławska filia AST była gospodarzem tego wydarzenia – tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy ponownie gościć przedstawicieli środowiska akademickiego w naszych murach.