LALKA NOVA – ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE WARSZTATY!

02.11.2021

Zapraszamy do udziału w warsztatach podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej LALKA NOVA. Warsztaty skierowane są do studentów szkół artystycznych.

Aby zapisać się na wybrany warsztat należy wypełnić poniższy formularz: https://docs.google.com/forms/d/19iwaZFntHkJX6KWkfTKK6b81whBiHbWL8piRnwXEXZ4/edit?usp=sharing
oraz (warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych): https://filmstudioceta.pl/portfolio/warsztaty-arduino-konferencja-lalka-nova-07-11-2021/

Ilość miejsc jest ograniczona. Osoby, które zostały wybrane do udziału w danym warsztacie zostaną powiadomione mailowo do piątku 5 listopada. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

WARSZTATY:

1. Warsztaty projektowania interaktywnego Arduino (Centrum Technologii Audiowizulanych, niedziela 10:00–16:00)

Warsztaty mają za zadanie wprowadzić uczestników w świat robotyki na przykładzie platformy Arduino. Dodatkowo zaprezentowane będą możliwości związane z wykorzystaniem potencjału tej i podobnych platform m.in. na potrzeby autorskich live actów, koncertów czy performansów. Warsztaty przeznaczone są dla osób zaczynających swoją przygodę z Arduino.

Prowadzący:
Dariusz Jackowski i Anita Jackowska – multiinstrumentalisci, improwizatorzy, specjalisci w dziedzinach zastosowania systemów generatywnych w muzyce i programowania audio.

2. Warsztaty reżyserii światła: „Olśnienie – doznanie światła” (Wrocławski Teatr Lalek, niedziela  12:30–14.00)

Jak bardzo jesteśmy świadomi światła? Jak uchwycić to nieuchwytne medium jakim jest światło? Jak wykorzystać światło żeby zachwycić – olśnić?

Prowadząca: Alicja Pietrucka – reżyserka i realizatorka światła. Od 2008 związana z Wrocławskim Teatrem Lalek. Od 2020 pedagożka wrocławskiej Filii AST w Krakowie. Współpracowałam m.in. z Janem Peszkiem, Michałem Deraltką, Markiem Zakosteleckym.

3. Warsztaty muzyki organicznej (AST, niedziela  10:00–16:00)

Jaka muzyka drzemie w każdym z nas? Jaka muzyka kryje się o otaczającej nas przestrzeni? Ciało, głos, rytm, oddech. Uczestnicy warsztatu nauczą się kreować przestrzenie dźwiękowe za pomocą własnych ciał i otoczenia z wykorzystaniem mikrofonów i prostych technik realizacji dźwięku.

Prowadzenie:
Tomasz Lewandowski – kompozytor, pianista, aranżer. Autor muzyki m.in. kilkudziesięciu produkcji teatralnych. Od 2021 dyrektor Teatru Lalek Pleciuga.

4. Warsztaty VR: „Littera Nova” (AST, niedziela  11:00-14:00)

Celem warsztatu jest zapoznanie studentów sztuk teatralnych i performatywnych
z medium pisma i VR jako środkiem ekspresji artystycznej.

Prowadzenie:
Monika Marek – projektantka, text artist i badaczka pisma. Wykładowczyni na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.