Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich AlterNIMACJE 2015 | 13-16 maja 2015 r.

24.04.2015

Już po raz jedenasty mamy przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych, które odbędą się
w dniach 13-16 maja 2015 roku, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

Spotkania Szkół Teatralnych stanowią zawsze doskonała okazję do wymiany doświadczeń, rozmów, konfrontacji, analizy artystycznych dokonań, przyglądania się trendom i tendencjom w sztuce. To także miejsce na nawiązywanie kontaktów i zawieranie znajomości. Chcielibyśmy aby spotkania w 2015 roku, pod hasłem ALTERnimacje, stworzyły okazję do prezentacji projektów których istotą jest szeroko rozumiana animacja – lalką, hybrydą, mutantem, przedmiotem, formami plastycznymi etc. Jesteśmy zainteresowani zagadnieniem, czy dla klasycznych form i lalek istnieje jakaś alternatywa, zarówno w obszarze plastyki jak i animacji, czy nowe technologie pomagają w rozwoju sztuki lalkarskiej czy nie mają na nią żadnego wpływu? Czy teatr lalek musi, może czy też nie powinien się zmienić?
O tym wszystkim chcemy porozmawiać podczas najbliższych spotkań, pochylić się nad kondycją współczesnej sztuki lalkarskiej
i zastanowić się nad jej miejscem na teatralnej mapie Polski, Europy i świata.

Główne wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce od 13 do 16 maja 2015.

W tym czasie na naszych scenach wystąpią studenci z uczelni z Bratysławy, Białegostoku, Pragi, Bytomia oraz oczywiście Wrocławia. 15 maja 2015 odbędzie się konferencja naukowa za tytułowana „Kształcenie aktora lalkarza i reżysera teatru lalek w odniesieniu do współczesnego teatru lalek”. Ważnym wydarzeniem będą również debaty przygotowane przez studentów Wydziału Lalkarskiego
w kinie Nowe Horyzonty. Codziennie od godziny 22 zapraszamy na pokazy i występy do klubu festiwalowego, którym w tym roku jest Klubogaleria Neon Side.

Więcej informacji i szczegółowy program znajdą Państwo na stronie Spotkań: http://www.pwst.wroc.pl/spotkania