Międzynarodowy Dzień Teatru

27.03.2020

Drodzy Pedagodzy, Studenci!!

Dzisiaj obchodzimy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU!!!!

życząc wszystkim zdrowia, niegasnącego uśmiechu, spotkania w świecie realnym, wytrwałości i wiary, pragniemy przytoczyć słowa orędzia wygłoszonego przez pakistańskiego artystę Szahida Nadima:

„Koncentrując się na wyzwaniach współczesności, pozbawiamy się szansy przeżycia głęboko poruszającego duchowego doświadczenia, które może dostarczyć teatr. W dzisiejszym świecie nasilającej się bigoterii, nienawiści i przemocy narody zdają się zwracać przeciw narodom, wierni walczą z wiernymi, a wspólnoty zioną nienawiścią do wspólnot… A tymczasem dzieci umierają z niedożywienia, matki odchodzą z tego świata podczas porodu z braku odpowiedniej opieki medycznej, a ideologie nienawiści mają się znakomicie…”

„Nasza planeta zmierza do kulminacyjnego punktu katastrofy klimatycznej – słychać już tętent kopyt koni Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Musimy uzupełnić naszą duchową siłę; musimy zwalczać apatię, bezwład, pesymizm, chciwość i brak poszanowania dla świata, w którym żyjemy, dla planety, która jest naszym domem. Teatr ma do spełnienia rolę, szlachetną rolę mobilizowania ludzkości, aby przestała osuwać się w otchłań. Teatr ma zdolność wyniesienia sceny, przestrzeni, w której odbywa się spektakl, w sferę świętości”

Władze Uczelni i cała Społeczność Akademicka