Natasza Sołtanowicz otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!
12.12.2018
Miło nam poinformować, że nasza studentka – Natasza Sołtanowicz – otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Natasza Sołtanowicz – studentka reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, absolwentka Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury we Wrocławiu „SKiBA” i szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Asystentka reżysera przy spektaklach Agaty Dudy-Gracz „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” ( Teatr Nowy w Poznaniu, 2017) „Makbet” ( Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, 2017) oraz Mariusza Trelińskiego przy „Orfeuszu i Eurydyce” (Opera Wrocławska, 2018) i „Królu Rogerze” (Teatr Wielki Opera Narodowa, 2018). Komponuje muzykę instrumentalna i elektroniczną, tworzy choreografie do swoich spektakli oraz pracuje z młodzieżą jako instruktorka teatralna. Jej zrealizowany w ramach 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej spektakl „Dziwaczki” pokazywany był m.in. na Festival d”Avignon OFF we Francji a także zdobył nagrodę GRAND PRIX na XVI Międzynardowym Festiwalu Teatralnym PRO-CONTRA. Dwukrotna laureatka stypendium artystycznego Prezydenta Wrocławia.
Zdjęcie: Dominik Fraj