Oświadczenie ws. spektaklu dyplomowego IV roku Wydziału Aktorskiego pt. „Chłopi” w reżyserii Sebastiana Majewskiego

21.11.2019

Oświadczenie w sprawie nieprawdziwych informacji zawartych w recenzji spektaklu dyplomowego IV roku Wydziału Aktorskiego pt. „Chłopi” w reżyserii Sebastiana Majewskiego na portalu gpcodziennie.pl

W związku z opublikowaną dnia 20 listopada 2019 roku recenzją pt. „Jezus i orgie, czyli »Chłopi« we Wrocławiu” na portalu gpcodziennie.pl, autorstwa Pani Sylwii Kołodyńskiej pragniemy ustosunkować się do jednej kwestii.

Nie chcemy dyskutować z niczyim gustem, estetyką i wrażliwością na sztukę, gdyż wspomniane są kwestią indywidualną. Pragniemy jedynie zdementować nieprawdziwe informacje, które padają we wspomnianym tekście, jakoby niektórzy z aktorów grających w spektaklu mieli się wstydzić zaproszenia swojej rodziny na premierę. Pragniemy poinformować, że zgodnie z informacjami uzyskanymi od całej obsady nikt takiego wstydu nie czuł i zaprosił swoją rodzinę na premierę spektaklu.

Prosimy zatem, w imię dziennikarskiej rzetelności oraz przyzwoitości, o sprostowanie nieprawdziwej informacji podanej we wspomnianym tekście.