Pokaz dyplomu Wydziału Lalkarskiego „Szczęśliwa siódemka” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
18.09.2020
Bliźniacy Artemida i Apollo, piękna Afrodyta, silny Hercules, zbuntowana Kora, zatraceni w młodzieńczej miłości Eurydyka i Orfeusz. To „Szczęśliwa siódemka”- grupa przyjaciół, napędzanych niespożytą energią i wiarą, że świat stoi przed nimi otworem. Milion pomysłów i marzeń, przekonanie, że razem można wszystko. Taki przywilej młodości, niezmienny na przestrzeni kultur i czasu. Kiedy umiera Eurydyka, a Orfeusz decyduje się zejść po nią do Hadesu, świetlista droga ku przyszłości zaczyna nagle zachodzić mgłą, a relacje w paczce zostają poddane dużej próbie. Bohaterowie wierzeń starożytnych Greków tworzą uniwersum, w którym może odnaleźć się każdy, kto wierzy, że największym darem jest przyjaźń, nieznająca różnic i podziałów.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=ML-beJkGqzw&
Nagranie dostępne przez 72 godziny.