Pokaz Filmu „Po drugiej stronie dnia” Teatru EXIT | 3.11.2023

23.10.2023

Zapraszamy na projekcję filmu „Po drugiej stronie dnia”, która odbędzie się 3 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 na Scenie im. Tadeusza Różewicza w AST we Wrocławiu!

„Po drugiej stronie dnia” – to film zrealizowany z relacji pacjentów szpitala psychiatrycznego. Obrana konwencja nawiązuje do „Boskiej komedii” Dantego. Jest to obraz podróży przez piekło. W rolę Wergiliusza wciela się jeden z najlepszych głosów basowych na świecie, gwiazda opery Rafał Siwek. W filmie, obok zawodowych aktorów, występują niepełnosprawni aktorzy Teatru EXIT i pacjenci szpitala wcielający się w siebie z czasów kryzysu. Po filmie odbędzie się rozmowa z twórcami filmu na temat opieki psychiatrycznej, kryzysów, które mogą stać się potencjałem.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna”

Wstęp wolny! Zapisy pod numerem telefonu: 71 358 34 06 oraz mailowo: teatr@ast.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o teatrze EXIT.

Plakat filmu "Po drugiej stronie dnia" Na góreze znajduje się tytuł filmu. Słowo "dnia" jest odwrócone. Po śrdku znajduje się słoik z patentowym zamknięcie, w którym uwięziony jest jakby zrobiony z dymu człowiek" widoczny od piersi w górę. Przyciska on dłoń do ścianki słoika.