Polsko-szwajcarskie warsztaty teatralne – POKAZ OTWARTY | Zurich University of the Arts – WORKSHOP IN POLAND / OPEN SESSION | 4.12.2014

02.12.2014

W dniach 17 listopada – 12 grudnia 2014 w Czarnej Sali PWST odbywają się warsztaty z technik pracy aktorskiej, z której bierze udział dziesięciu studentów wydziału aktorskiego Zurich University of Ars

Efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas p o k a z u_o t w a r t e g o_4 grudnia o godzinie 16.30 
w SALI CZARNEJ PWST.

W wydarzeniu udział wezmą obecni i byli aktorzy Teatru Pieśń Kozła oraz nauczyciele z Anglii (Anna Zubrzycki, Anu Almagro, Marcin Rudy, Niamh Dowling, Yola Wesołowska). Metoda pracy proponowana studentom, zwana
„k o o r d y n a c j ą” jest owocem wieloletnich poszukiwań w obszarze ekspresji ciała i głosu.
Została wypracowana w Teatrze Pieśń Kozła i je
st w nim praktykowana do dziś. Metoda przez blisko dziesięć lat (2004-2012) była przedmiotem studiów MA Acting prowadzonych pod kierownictwem Anny Zubrzycki we współpracy z Manchester Metropolitan University.

Kurs cieszy się w Szwajcarii ogromną popularnością jako unikatowa szansa na doświadczenie pogłębionej pracy z ciałem, z głosem, z partnerem i w zespole. Profesorowie ZDhk cenią nie tylko stronę aktorską kursu, ale fakt, że odbywa się on we Wrocławiu. Dzięki temu studenci mają szansę posmakować innego świata i innej kultury – szczególnie tej teatralnej, która jest u nas ciągle żywa i w dużej części wolna od poszukiwań komercyjnych.
W tym roku szkolenie odbędzie się gościnnie we wrocławskiej PWST, która jest współorganizatorem warsztatów oraz pokazu.

„Współpraca z PWST w Wrocławiu da polskim i szwajcarskim studentom okazję do wymiany doświadczeń i mam wielką nadzieję, że przyniesie korzyści obydwu uczelniom” – mówi Anna Zubrzycki.

Anna Zubrzycki – aktorka pierwszego składu OPT Gardzienice ( 1979-1994); wpółzałożycielka, wiceprezes, aktorka i pedagog Teatru Pieśń Kozła ( 1996-2104); obecnie właścicielka firmy artystycznej „Voices” .
http://annazubrzycki.com/

Warsztaty te, to pierwszy etap współpracy z Anną Zubrzycki. W letnim semestrze 2014/15 planujemy podobne warsztaty dla studentów PWST.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/400778163403940/