„Posażna jedynaczka” reż. Jolanta Solarz na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA w Szczecinie

30.06.2016

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych „PRO-CONTRA” startuje od 2002 roku. Kiedyś bawił komediowo pod nazwą „Goło i Wesoło (GiW), teraz jest przeglądem różnych form teatralnych. Spektakle konkursowe przedstawiane w trakcie festiwalu przeplatają się różnorodną formą artystyczną. Każdy znajdzie dla siebie coś spośród spektakli, koncertów czy wystaw. PRO-CONTRA to mieszanka artystyczna i kulturowa, bo coroczne wydarzenie przyciąga do Szczecina grupy teatralne z różnych części kraju i świata.

Ideą festiwalu są konfrontacje młodzieżowych teatrów niezależnych. Pro-Contra ma na celu rozpowszechnianie offowej sztuki teatralnej, poruszającej zarówno tematykę lekką, jak i tematykę poważną dotyczącą problemów ludzi młodych i świata współczesnego.

Na festiwalu Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu pokaże spektakl pt. „Posażna jedynaczka” w reżyserii pedagoga PWST Jolanty Solarz.

No bo niech mi kto powie, gdzie w tem sens, żeby mieć cztery córki i wychowywać każdą gdzie indziej tak, że jedna drugiej nie zna i każda myśl, że jest jedynaczką.”

Komedia Jana A. Fredry pt. „Posażna jedynaczka” w wykonaniu studentów III roku (2015-2016) PWST przygotowana w ramach pracy nad rolą klasyczną.

Jan A. Fredro „Posażna jedynaczka”

reżyseria: Jolanta Solarz

oświetlenie / nagłośnienie: Tomasz Taranta

występują:

Malwina Brych

Monika Kulczyk

Magdalena Lamża

Paulina Wosik

Michał Bajor

Mariusz Bąkowski

Kacper Gaduła-Zawratyński

Mateusz Sałajczyk

Krzysztof Satała

Mateusz Wiśniewski