Premiera #Enterorestes reż. Grzegorz Grecas w Centrum Kultury w Lublinie | 8.12.2015

02.12.2015

8 grudnia o 19:00 w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu #enterorestes w reżyserii Grzegorza Grecasa.

#Enterorestes oparty jest na autentycznych wydarzeniach, lecz jego narracja zaczyna się tam, gdzie prawda i fikcja ulegają zatarciu. Opowieść powstaje na styku rzeczywistości zwanej realną i tej wirtualnej. Jeśli istnieje czasoprzestrzeń, w której mógłby powtórzyć się współcześnie mit ojco/matkobójstwa jest nią właśnie Internet. Tylko tutaj można poczuć się całkowicie wolnym i całkowicie bezkarnym.

Główną oś spektaklu stanowi relacja dwojga nastolatków: Apolla i Orestesa. Pod nickiem Apollo kryje się dziewczyna, która funkcjonuje w swoim panteonie bóstw złożonym z poetów przeklętych i ikon popkultury. W sieci Apollo żongluje cytatami i avatarami, jakby stwarzała własną kosmogonię.

Orestes jest gościem w świecie Apolla, na początku milczącym i wycofanym. Być może pierwszy raz ktoś dostrzegł go, dryfującego w szkolnym ścieku. Dziewczyna uczy go swojego alfabetu. Raz, dwa, trzy… wystarczy tylko zamknąć oczy i może uda się wszystko odwołać. Twoja Wyobraźnia, Twój Świat.

Reżyseria: Grzegorz Grecas
Dramaturgia: Agnieszka Nasierowska
Scenografia i formy: Agnieszka Aleksiejczuk
Wideo: Dawid Okoński
Muzyka: Paweł Głosz
Występują: Piotr Bublewicz, Przemysław Furdak, Malwina Rusów

Spektakl powstaje w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i we współpracy z PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu. Będzie prezentowany w placówkach oświatowych na terenie województw Dolnośląskiego i Lubelskiego.