SPEKTAKL „IDIOCI” NA FESTIWALU ARTORIUM 2024!

19.10.2024

21 października 2024 roku na festiwalu ARTORIUM w Bańskiej Bystrzycy w wystąpią Studentki i Studenci Wydziału Aktorskiego w spektaklu „Idioci” w reżyserii Piotra Łukaszczyka. Spektakl, inspirowany kultowym filmem Larsa von Triera, stanowi głęboką refleksję nad kondycją współczesnego społeczeństwa.

Spektakl inspirowany filmem Larsa von Triera „Idioci”. Opowiada historię grupy młodych ludzi, którzy poprzez „spastykowanie”, czyli szukanie wewnętrznego idioty, kontestują ogólnie przyjęte normy społeczne. Do wspólnoty trafia Karen, młoda kobieta niosąca ze sobą tajemnicę własnej tragedii. Dynamika grupy się zmienia pod wpływem obecności nowej osoby. Kontestują już nie tylko społeczeństwo, ale i sens samego bycia idiotą. Karen staje się lustrem dla grupy i jednocześnie przepracowuje własną traumę.

WIĘCEJ O FESTIWALU