Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023
12.09.2022
1 października 11 wrocławskich uczelni podczas wspólnej uroczystości zainauguruje rok akademicki.
Program uroczystości:
Gaude Mater Polonia
Przemówienie inauguracyjne prof. Krystiana Kiełba, przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola
Immatrykulacja
Wręczenie Wrocławskiej Nagrody Naukowej
Wykład inauguracyjny prof. Andrzeja Pigulskiego (Uniwersytet Wrocławskie) „Kosmiczny teleskop Jamesa Webba – nowa era w eksploracji Kosmosu”
Listy gratulacyjne
Gaudeamus igitur
Uroczystość uświetni występ Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.
W ramach obchodów odbędzie się Bieg Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.
Bieg rozpocznie się o godz. 10.00, przy ul. Borowskiej 213 (parking Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego). Szczegółowe informacje na stronie.
