Wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki 2025/2026

02.10.2025

Wrocław uroczyście rozpoczął rok akademicki 2025/2026!
Na Rynku zabrzmiał studencki hymn w wykonaniu 250-osobowego chóru!

Wcześniej w Auli Leopoldina odbyła się immatrykulacja studentów i wręczenie Wrocławskiej Nagrody Naukowej, którą otrzymali prof. Krzysztof Abramski, prof. Janusz Degler i prof. Bogusław Fiedor.

W barwnym orszaku z uczelni na Rynek przeszli studenci, rektorzy i przedstawiciele władz miasta.

AST reprezentowały:
Prorektorka dr hab. Ewelina Ciszewska
Dziekanki – prof. dr hab. Bożena Klimczak i dr Anna Guzik

Nowy rok akademicki we Wrocławiu – czas start!

fot. Michał Pietrzak

WIĘCEJ INFORMACJI