„Zbyt późno” na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu | 17.09.2015

27.08.2015

Festiwal małych Prapremier to jedyny festiwal w Polsce prezentujący wyłącznie spektakle prapremierowe (dotychczas nieznanych tekstów bądź współczesnej dramaturgii) teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza nie tylko poprzez prezentację najciekawszych spektakli i zainscenizowanych czytań nowej dramaturgii, ale także poprzez jego aktywizację na warsztatach z pedagogami teatru i dramaturgiem. Ważne w tej materii będą spotkania oraz dyskusje panelowe z udziałem twórców i publiczności, które mają przyczynić się do integracji środowisk teatralnych z widzami i pogłębić wiedzę odbiorców o współczesnych trendach w teatrze. Organizatorzy chcą przybliżyć mieszkańcom Wałbrzycha i okolic bieżący repertuar innych teatrów lalkowych w Polsce, do którego większość ma utrudniony dostęp.

II edycja Festiwalu odbędzie się w roku jubileuszu 70-lecia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w dniach 13 – 18 września 2015 roku. [PROGRAM]

W ramach Festiwalu PWST zaprezentuje spektakl „Zbyt późno” w dniu 17 września o godzinie 13:30 na Dużej Scenie Tealtru Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy ul. Buczka 16.

„Zbyt późno”

adaptacja i teksty własne: Adam Pietrzak
na podstawie „Zbyt późno” Giovanna Zoboli oraz „Ony” Marty Guśniowskiej

Występują: Adam Pietrzak, Paulina Mikuśkiewicz
Opieka pedagogiczna: Wojciech Brawer
Scenografia: Marianna Lisiecka
Muzyka: Tymoteusz Witczak
Premiera: 18 czerwca 2015 roku

Opis spektaklu:

Chcemy Państwa zaprosić na pełną magi i ciepła opowieść, o dwóch silnych dziecięcych pragnieniach- o potrzebie wolności i przygody oraz równie silnym pragnieniu miłości i bezpieczeństwa. Historia opowiadana przez Ricardo odkryje przed nami problem nieubłagalnego przemijania i czasu. Niosącego miliony wyborów o odkrywającego przed nami morze możliwości. Historia dla najmłodszych i tych starszych, czyli rodziców.