ŻEGNAMY MARIANA GAŃCZĘ

15.04.2024

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 12 kwietnia 2024r. odszedł nasz wieloletni pedagog i niezapomniany kolega Marian Gańcza.

Marian Gańcza był postacią niezwykle wszechstronną w świecie filmu i teatru. Oprócz swojej znakomitej kariery aktorskiej, angażował się także w konsultacje przy produkcjach filmowych oraz spektaklach teatralnych. Jego talent nie ograniczał się jedynie do aktorstwa. W 1985 roku stworzył wyjątkowe układy pojedynków w filmie „Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego napisany”, a także odpowiadał za efekty specjalne w serialu „Życie jak poker”. Gańcza był również znanym kaskaderem, zachwycając swoimi popisami w produkcjach takich jak „Pan Wołodyjowski”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” czy „Noce i dnie”. Jego wkład w polską kinematografię pozostanie niezapomniany, a jego talent oraz profesjonalizm na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy mieli przyjemność z nim pracować. Jego osiągnięcia wciąż możemy podziwiać na ekranie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 kwietnia 2024 o godzinie. 10:00 z ceremonią w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy u. Osobowickiej we Wrocławiu.

Nekrolog Mariana Gańczy