MASARA | REŻ. KUBA MIELEWCZYK

Monodram Julity Koper na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha

reżyseria, scenografia, światło: Kuba Mielewczyk
muzyka: Wiktor Klimaszewski 997
głosy: Ewelina Paszke-Lowitzsch, Kamila Bartkowiak, Jakub Mróz
projekcje: Bartosz Radzikowski, Jan Kowalewski
realizacja nagrań w studio: Krzysztof Grębski

Masara – W gwarze śląskiej – gruba, tłusta mucha.

„Masara” Szczepana Twardocha to opowiadanie, którego bohaterką jest nastoletnia Paulina, zmagająca się z własną cielesnością i niechęcią rówieśników. Monodram Julity Koper, studentki Wydziału Aktorskiego wrocławskiej Filii Akademii Sztuk Teatralnych, jest sceniczną wiwisekcją kształtującej się dojrzałości i buntu. Warstwa audio-wizualna spektaklu, oparta na mocnych, punkowych i elektronicznych brzmieniach wraz z wizualizacjami Bartosza Radzikowskiego, tworzy skomplikowany świat bohaterki – pełny emocjonalnych wyzwań i zawirowań.

Julita Koper – studentka IV roku Wydziału Aktorskiego w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filii we Wrocławiu. Urodzona w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem. W 2024 r. zagrała w spektaklu dyplomowym „Bowie w Warszawie” w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

Plakat spektaklu. Przedstawia narysowaną długopisem na pomiętym papierze postać. Składa się ona z dużego okręgu, tułowia, małego okręgu, głowy ze smutną miną. Rąk i nóg w formie kresek. Na tułowiu zaznaczony jest też pepek i piersi. Nad postacią tytuł spektaklu, poniżej realizatorzy.