ZONA | REŻ. MARCIN BARTNIKOWSKI

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego Filii we Wrocławiu

Reżyseria, scenariusz, koncepcja przestrzeni, muzyka: Marcin Bartnikowski

Scenografia, lalki, kostiumy, projekt plakatu i programu: Marcin Bikowski

Asystent reżysera: Patrycja Skrzypczak

Występują: Piotr Błędowski, Magda Bolkowska, Magdalena Jędrysiak, Katarzyna Kalemba, Błażej Modelski, Emil Musialski, Bartłomiej Sambor, Patrycja Skrzypczak

Kierownik techniczny: Radosław Frąk
Dźwięk: Bartłomiej Niećko
Garderobiana: Krystyna Wiśniewska

Obsługa sceny: Jan Tworek (brygadzista), Robert Wolszczak, Mateusz Machniak, Zbigniew Hryczyszyn

Pracownia plastyczna: Maria Polak-Luścińska
Pracownia konstruktorska: Piotr Kochanowski
Pracownia krawiecka: Małgorzata Bekalarska
Pracownia rzeźby: Marlena Zakrzewska


Podobno pod koniec lat trzydziestych dwudziestego pierwszego wieku będziemy mogli załadować swoją świadomość do chmury i żyć w nieskończoność w rzeczywistości wirtualnej, korzystając z dowolnie modyfikowanego komputerowego ciała 3.0. Wcześniej dzięki możliwościom nowoczesnej robotyki będziemy w stanie usprawnić i zmechanizować nasze biologiczne ciało 2.0, które przedłuży naszą egzystencję do 300 lat. Już dzisiaj metaverse staje się naszą codziennością. Czy jest to szansa na rozwiązanie wszystkich problemów ludzkości? Na stworzenie nowego, lepszego świata? A może zagrożenie dla człowieczeństwa?

„Zona” to opowieść o młodych ludziach, którzy w rozwoju technologicznym upatrują możliwości samorealizacji i nie boją się kroku w nieznane. „Zabawa w Boga jest obecnie najwyższym wyrazem ludzkiej natury”, jak twierdzi Michael Anissimov – politolog i futurysta.


Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska-Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz. Organizatorami konkursu są Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.